Profilaktyka

Profilaktyka


- Wykonujemy zabiegi odrobaczania, odpchlania, antykoncepcji oraz szeroką gamę szczepień ochronnych.

- Jesteśmy Uprawnieni do wystawiania paszportów dla zwierząt. Pomagamy w formalnościach związanych z wyjazdem naszych podopiecznych na teren Wielkiej Brytani, Szwecji, Malty, Stanów Zjednoczonych i innych państw Świata.

Diagnostyka i leczenie

Diagnostyka i leczenie


- Posiadamy szerokie możliwości diagnostyczne. Prócz standartowych procedur diagnostycznych dysponujemy specjalistycznymi testami do wykrywania najważniejszych chorób u psów i kotów.

- Prowadzimy terapię zwierząt w zakresie:
interna, dermatologia, ginekologia i położnictwo, neurologia, onkologia,kardiologia i inne.
RTG

RTG


- Wykonujemy badania RTG za pomocą aparatu wysokiej częstotliwości Gierth. Nowoczesna konstrukcja aparatu i doskonałej jakości folie wzmacniające z pierwiastkami ziem rzadkich zapewniają doskonałą jakość rentgenogramów.

- Wykonujemy zdjęcia RTG bez i z wykorzystaniem kontrastu, co umożliwia pełną diagnostykę rentgenowską naszych pacjentów.
USG

USG


- Posiadamy w Przychodni doskonały ultrasonograf Kontron Sigma wyposażony w trzy głowice: mechaniczną sektorową 5 MHz, Elektroniczną conwexową 3,5 MHz oraz elektroniczną liniową 7 MHz.

Takie wyposażenie umożliwia wykonanie większości badań niezbędnych do rzetelnej diagnostyki ultrasonograficznej zwierząt.
EKG

EKG


- Posiadamy wysokiej klasy elektrokardiograf co pazwala na wykonywanie badań czynności elektrycznej serca i diagnozowanie chorób układu sercowo naczyniowego.
Endoskopia

Endoskopia


- Posiadamy specjalistyczny gastrofiberoskop umożliwiający badanie obrazowe przewodu pokarmowego.

- Vagino-rektoskop pozwala na obrazowe badanie pochwy i prostnicy. Badania te pomocne są w diagnostyce schorzeń błony śluzowej pochwy, określenie terminu krycia u suk. Rektoskopia pozwala na określenie stanu śluzówki odbytu i jest pomocne w ocenie stopnia zaawansowania nowotworów w tej okolicy.
Laboratorium Diagnostyczne

Laboratorium Diagnostyczne

- Od listopada 2010 roku posiadamy Analizator hematologiczny firmy MINDRAY dzięki któremu określamy parametry morfologiczne krwi.

- Analizator biochemiczny RAYTO pozwala na dokładną diagnostykę parametrów biochemicznych krwi, chłonki, płynu mózgowo rdzeniowego oraz innych płynów z jam ciała.

- Dopełnieniem laboratorium diagnostycznego jest analizator moczu.

Nasi pacjenci badania krwi i moczu mają wykonywane zawsze "od ręki" i tak często jak to tylko jest konieczne. Nie ma konieczności jeżdżenia do "ludzkich"laboratoriów i oczekiwania na wyniki do dnia następnego. Trzeba też pamiętać że analizatory "ludzkie" są skalibrowane na krew ludzką i wyniki na nich uzyskiwane nie są właściwe dla krwi zwierząt. Wszystkie analizatory w przychodni sa skalibrowane na krew różnych gatunków zwierząt i wyniki na nich uzyskiwane są adekwatne do aktualnej sytuacji hematologicznej pacjenta.
Chirurgia

Chirurgia


- Oferujemy pełna gamę zabiegów i operacji chirurgicznych.Przychodnia dysponuje sprzętem i aparaturą umożliwiająca zastosowanie większości technik chirurgicznych. Posiadamy aparat do narkozy wziewnej i infuzyjnej, aparaturę do dystrybucji tlenu, sprzęt monitorujący funkcje życiowe pacjenta, aparaturę do resuscytacji krązeniowo-oddechowej, ssaki, maty grzewcze i inne urządzenia służące bezpieczeństwu i komfortowi naszych pacjentów.

- Dumą naszej Przychodni jest mikroskop operacyjny dzięki któremu mamy możliwość wykonania zabiegów mikrochirurgicznych. Wykonujemy zabiegi na gałce ocznej, aparacie ochronnym oka itp. Dysponujemy wysokiej klasy Krioekstraktorem pomocnym w krioterapii różnych schorzeń.

© 2010 PRYWATNA PRAKTYKA WETERYNARYJNA Błażej Orczyński Łukasz Maciejewski Projekt